Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 05 Kas 2012 13:04 #981

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın grielmas;
Türk Konut A,B,C tiplere ek olarak aynı yerleşke içerisinde çok katlı bölümde var. Proje içerisine doğru. Fiyat belirtmişsiniz ancak ben bu bölgeyi değerler bazında takip etmiyorum. Bu sebeple iyi araştırmanızı öneririm. Planlama ve gelişim açısından düşündüğümde raylı sistemin ileriye yönelik Yenikent civarına geleceğinden hareketle ulaşımdaki kolaylaşmanın olumlu etkilerinin yerleşke açısından görülebileceğini değerlendiriyorum. Tabii Ankara ya belli bir mesafesinin olduğunu kabul etmekle birlikte.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Kas 2012 01:28 #982

• Murat
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
Merhaba , araniza yeni katildim, ve bilgilerinizi bizimle paylastiginiz için tesekkur ederim.Ben Fransa da yasiyorum ve 4 yil sonra memleketim Ankaraya yerlesmek istiyorum.Golbasi ogulbey de m² si 80 ile 100 TL arasi sanayi arsalari var. bu konuda 5 -6 yillik bir yatirim için bu arsalar hakkinda ne dunuyorsunuz? Tesekkurler ve iyi çalismalar.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Kas 2012 20:07 #983

• emre_211
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
emlaksan yazan:
.
Sayın emre_211;
Öncelikle bir hukukçuya danışmanızı nacizane öneriyorum. Enteresan bir örnek olduğu için ilgimi çekti. Araştırmak istiyorum. Bilgiye ulaşabilirsem ivedilikle paylaşımda bulunacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

merhaba serhan bey;
konuyu araştıracağınızı belirtmiştiniz. acaba bir bilgiye ulaşabildinizmi.?
iyi çalışmalar.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 Kas 2012 10:52 #984

• emlaksan
  • Yönetici
Murat yazan:
Merhaba , araniza yeni katildim, ve bilgilerinizi bizimle paylastiginiz için tesekkur ederim.Ben Fransa da yasiyorum ve 4 yil sonra memleketim Ankaraya yerlesmek istiyorum.Golbasi ogulbey de m² si 80 ile 100 TL arasi sanayi arsalari var. bu konuda 5 -6 yillik bir yatirim için bu arsalar hakkinda ne dunuyorsunuz? Tesekkurler ve iyi çalismalar.

Sayın Murat;
Rica ederim. Gölbaşı Oğulbey de Sanayi ve Depolama Alanları şeklinde imar gerçekleşti. Geçen yıl yakın bir dostum için orayı mercek altına almıştım. Fiyatlar içerilere doğru 80-100 civarında Konya yoluna yakın olan parseller ise biraz daha fiyatlı idi. Bu parseller arasında lokasyonu güzel ve ana asfalta yakın olan birini tercih etmeniz uygun olacaktır. İmar sonrası fiyatlar haliyle belli bir seviyeyi yakaladığı için konum olarak diğerlerine ve genele nazaran fark yaratacak bir parselin seçilmesi önemlidir.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 Kas 2012 11:06 #985

• emlaksan
  • Yönetici
emre_211 yazan:
merhabalar sayın forum üyeleri;
size bir sorum olacak. hisseli bir araziye imar çalışması başlamadan önce izalei şuyuu davası açılıyor. geçen sürede imar geliyor ve dava hala sürüyor. 5000 lik 1000 lik ve parselasyon planı onaylanıp askı süreleri sırasıyla doluyor. en son imar tapusu almaya sıra geliyor. imar tapusu alındığı ve bu imar tapusunun o parselden ayrı bir parselde tek başına olması tek tapu bir yer olarak almamız durumunda süren izalei şuyuu davasının hükmü ve durumu sizce ne olur. daha önce böyle bir durumla karşılaştınızmı? izalei şuyuu davası ortaklığın giderilmesi olduğu için en son imar tapusunu herkes bireysel olarak aldığı zaman zaten ortaklık bozulmuş ve dava düşmüş olurmu?
vereceğiniz değerli cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Sayın emre_211;
İmar öncesi ortak bulunduğunuz insanlarla imar sonrası aynı imar parseli içerisinde tanımlanmışsanız dava yönlenerek devam edebiliyor. Ancak diğer durum hakkında bilgiye henüz ulaşamadım. Araştırmaya devam ediyorum.
Selamlar

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 Kas 2012 16:18 #986

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
Merhaba Serhan bey,ballıkuyumcu 62980 ada-1 parsel-4968 mt-ticari alan-yükseklik serbest-tek tapu-emsal 1 bilgilerine ulaştık.sizden ricam arsanın konumu,ticari olmasının bize avantajları ve yatırım yapmaya uygun olup olmadığı hakkında fikirlerinizi bekliyoruz.saygılarımla...

hayırlı ve bol kazançlı günler dilerim..
Sayfa oluşturulma süresi: 0.66 saniye