Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 02 Oca 2014 02:06 #2286

yeni yıl tüm dünyaya mutluluk ve bariş getirir inşallah.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: mehmettk_71, pecer2001tr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 02 Oca 2014 19:55 #2287

• dafer06
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 15
Mereba sayın değerli forum arkadaşlarım ve üstadlarım. 2014 yılına herkese öncelikli olarak ettiğiniz duaların ALLAH tarafından İnşallah kabuluyle başlamak istiyorum. Konu itibariyle şuan Eskişehiryolu MİA projesi ve cevresindeki Özel proje alanlarına giren arsalar hakkında son durum Genel bilgisi olan var mı? Alt çalışmalar yapılmaya başlandı mı? yoksa secimlerden sonrayamı kaldı. Bu arada nedense özel proje alanlarına giren arsalarda satışların arttığını görüyorum acaba bir sıkıntımı var. Ve en önemli sorum 2023 projesi olan bu son zamanlardaki operasyonlardan dolayı Ankara Büyük şehir Belediyesi imar çalışmalarını askıya aldımı yoksa hızla devam ediyor mu?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 03 Oca 2014 13:10 #2288

• pecer2001tr
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 61
En Fazla Konut İstanbul'da, En Az Hakkari'de Satıldı

27.12.2013

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, yılın 11 ayında en fazla bağımsız bölüm satışı 258 bin 106 ile İstanbul'da yapılırken, Hakkari 89 satışla son sırada kaldı. Türkiye genelinde ocak-kasım döneminde 1 milyon 225 bin 331 konut ve iş yeri el değiştirdi.

En fazla satış 258 bin 106 bağımsız bölümle İstanbul'da yapıldı. İstanbul'un konut satışında en gözde ilçesi ise 32 bin 561 ile Esenyurt oldu. Küçükçekmece 13 bin 660, Pendik 12 bin 242, Maltepe 11 bin 704, Ümraniye 11 bin 232, Beylikdüzü 10 bin 895 konut ve iş yeri satışıyla Esenyurt'u takip etti.

Ev ve iş yeri satışında Ankara, İstanbul'un ardından ikinci sırada yer aldı. Ankara'da 11 ayda 145 bin 799 satış yapılırken, en çok talep gören ilçeler ise Keçiören, Yenimahalle, Çankaya, Mamak ve Etimesgut oldu.

Keçiören'de 23 bin 811, Yenimahalle'de 21 bin 781, Çankaya'da 20 bin 164, Mamak'ta 19 bin 231, Etimesgut'ta 18 bin 975 bağımsız bölüm el değiştirdi.

Üçüncü sırada bulunan İzmir'de de 76 bin 441 ev ve iş yeri satıldı. İzmir'in en çok tercih edilen ilçesi ise 10 bin 658 satışın yapıldığı Karşıyaka oldu.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: mehmettk_71

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 06 Oca 2014 13:57 #2289

• srht
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
MERHABALAR DEĞERLİ BİLGİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. Yuvada 113 parselde yer bakıyoruz bura hakkındaki önerilerinizi bekliyoruz. arazi yi inceleme şansınız olursa sevinirim...iyi çalışmalar.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 Oca 2014 14:28 #2290

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
Yuva köy arazilerini yakından takip etmiyorum. Ancak susuz/beleören, karacakaya arazileri geçen yıla kadar yakın takibimdeydi. Fiyatların hızlı yükselmesiyle birlikte takibi bıraktım. Yuva köy 113 ,148 dönümlük büyük bir parsel, hissedar sayısını satıcıdan öğrenebilirsiniz ama her halükarda hisseli arazilerde şufa ve izaleyi şuyu konularına dikkat göstermelisiniz. Benim haritadan gördüğüm kadarıyla parsel vadi içerisinde kalıyor Artılarını, eksilerini arazinin üzerine çıkıp incelemek gerekiyor. 25 binlik planda parselin denk geldiği yer silik olduğundan planlama bazında kesin bir şey söylemem yanlış olur. Bölgede alım yapacaksanız nazım planı mutlaka inceleyin.
Saygılar...

srht yazan:
MERHABALAR DEĞERLİ BİLGİLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM. Yuvada 113 parselde yer bakıyoruz bura hakkındaki önerilerinizi bekliyoruz. arazi yi inceleme şansınız olursa sevinirim...iyi çalışmalar.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 07 Oca 2014 15:28 #2291

• srht
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. söylediğiniz doğrultuda yaptığımız araştırmada gerçekten bol hisseli bir durumla karşılaştık ki sizin uyarınız sayesinde. o parselden vazgeçtik. o bölgede 95 parsel de 4,000 m2 yer almaya karar vermek üzereyiz. eğer ayıp olmazsa o parsel görünüyorsa bilgi alma imaknımız varmı. 25,000 lik planı büyükşehir sayfasından görebiliyoruz ancak verilen renklerin ne anlama geldiğini bilmediğim için yorumda bulunamıyorum. saygılar. tekrar teşekkür ederim...
Sayfa oluşturulma süresi: 0.73 saniye