Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 17 Ara 2013 18:44 #2274

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
aybars1910 yazan:
sayın 06 cfr ...mesa 346 ve mia 210...plan ile aralarında parseller var sanırım...mesa 346 mesanında dahil olduğu planda geçmesi daha avantajlı olur diye düşünüyorum....mia 210 da emsal 1...planlanan metro güzergahında....bu adanında ileriki planlarda yer alması uygun gibi geliyor bana....sizinde fikirlerinizi almak isterim...saygılar

her iki parselinde yerleri çok güzel zannedersem 346 bu plana dahil olmaz ama miadaki yani 210 adadaki yeriniz girebilir .hayırlısı olsun illa bu plana girecek diye bir şey yok ama her halukarda konum olarak yerleriniz güzel rabbim herkese hayırlısını nasip etsin hayırlı akşamlar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 17 Ara 2013 18:55 #2275

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
değerli forum dostlarım mail adresime göndermiş olduğunuz sorular için öncelikle teşekkür ediyorum.özellikle dodurga ile ilgili ve fevziye ile ilgili sorular gelmiş yalnız inanın kimseye yanlış bilgi verip yanıltmak istemiyorum.ben özellikle şehitali ile ilgili her sorunuza içtenlikle ve yanıltmayacak şekilde cevap verebilirim ama diğer mahallelerle ilgili yalan yanlış sadece sağdan soldan aldığım duyumlarla bilgi verip hiç kimsenin vebaline girmek istemem.lütfen beni mazur görün yinede doğru bilgi ve kesine yakın bilgi gelince paylaşıyorum.hayırlı akşamlar
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Ara 2013 18:05 #2276

• dafer06
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 15
Mereba sayın değerli forum arkadaşlarım ve üstadlarım. Konu itibariyle şuan Eskişehir MİA projesi ve cevresindeki Özel proje alanlarına giren arsalar hakkında son durum Genel bilgisi olan var mı? Alt çalışmalar yapılmaya başlandı mı? yoksa secimlerden sonrayamı kaldı. Bu arada nedense özel proje alanlarına giren arsalarda satışların arttığını görüyorum acaba bir sıkıntımı var. Ve en önemli sorum 2023 projesi olan bu son zamanlardaki operasyonlardan dolayı Ankara Büyük şehir Belediyesi imar çalışmalarını askıya aldımı yoksa hızla devam ediyor mu?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Ara 2013 18:06 #2277

• dafer06
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 15
Mereba sayın değerli forum arkadaşlarım ve üstadlarım. Konu itibariyle şuan Eskişehiryolu MİA projesi ve cevresindeki Özel proje alanlarına giren arsalar hakkında son durum Genel bilgisi olan var mı? Alt çalışmalar yapılmaya başlandı mı? yoksa secimlerden sonrayamı kaldı. Bu arada nedense özel proje alanlarına giren arsalarda satışların arttığını görüyorum acaba bir sıkıntımı var. Ve en önemli sorum 2023 projesi olan bu son zamanlardaki operasyonlardan dolayı Ankara Büyük şehir Belediyesi imar çalışmalarını askıya aldımı yoksa hızla devam ediyor mu?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 22 Ara 2013 21:49 #2278

• ocanbostan
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
Herkese merhaba,

Yukarıyurtçu-Kuyupınar mevkiinde 560 metrekare alana sahip imarlı bir bahçem var ve imarda "villa parseli" olarak geçiyor. Son dönemde, Yukarıyurtçu bölgesine ilişkin bir imar düzenlemesinin yapılmakta olduğunu bu sayfalardan okudum. Acaba bu düzenlemenin içeriği nedir? Belirttiğim konum açısından avantaj ya da dezavantaj yaratır mı? Bahçem, Toki Turkuaz Vadisi Konutları tarafında ve Eskişehir Yolu'na yaklaşık 700m uzaklığında.

Bilgi sahibi arkadaşlar bilgilendirme yapabilirlerse çok sevinirim. Herkese kazançlı günler..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 24 Ara 2013 18:09 #2279

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
Maketten satışa son

TBMM'de yasalaşan ve Resmi Gazete'de yayınlanmasından 6 ay sonra yürürlüğe girecek kanuna göre,
artık inşaat şirketleri binayı tamamlamadn konut satamayacak Arif HAKVERDİ-İSTANBUL Gayrimenkul sektöründe
yaşanan tüketici mağduriyetlerini engellemesi planlanan Tüketici Kanun Tasarısı, TBMM'de kabul görerek
yasalaştı. Resmi Gazete'de yayımlanmasından 6 ay sonra yürürlüğe girmesi beklenen kanundaki yeni
düzenlemeler, tüketici mağduriyetinin önünü kesecek.

Kanunun yürürlüğe
girmesiyle birlikte gündeme gelecek bir çok düzenleme, tüketiciyi konut alımına teşvik edecek.
Tüketici mağduriyetini önleyici maddelerin yer aldığı tasarıda, yapı ruhsatı alınmadan tüketicilere
ön ödemeli konut satış sözleşmesinin önü kapatılırken; firmaların da konutu inşa etmeden
tüketiciden ödeme almasının önüne geçilecek. İnşaat şirketlerine ön ödemeli konut
satışına başlamadan önce bina tamamlama şartı konulan yasa tasarısında, tüketiciye 14 gün içerisinde
herhangi bir mazeret göstermeden cayma hakkı tanınıyor.

Tasarıda, ön ödemeli konut satışındaki teslim
süresi ise sözleşme tarihinden itibaren 36 ayı geçmeyecek şekilde düzenleniyor. Yeşildağ İnşaat
Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altan; "Bazı firmalar maketten satışlar doğrultusunda, alıcıdan sağladığı ön
ödemeyle inşaatı sürdürüyordu.

Yeni yasayla bu düzen değişmiş oldu. Ne mutlu ki bizim
tüketicimiz de dünyanın gelişmiş ükelerindeki alıcılarla aynı haklara, hatta daha fazlasına sahip
olacaklar.

Ruhsat çıkmadan yapılan satışlarda, maketten konut alan imar değişikliğinde sıkıntı yaşamayacaklar"
dedi. Maketten satışa son TBMM'de yasalaşan ve Resmi Gazete'de yayınlanmasından 6 ay sonra yürürlüğe
girecek kanuna göre, artık inşaat şirketleri binayı tamamlamadn konut satamayacak Arif HAKVERDİ-İSTANBUL
Gayrimenkul sektöründe yaşanan tüketici mağduriyetlerini engellemesi planlanan Tüketici Kanun
Tasarısı, TBMM'de kabul görerek yasalaştı.

Resmi Gazete'de yayımlanmasından 6 ay sonra yürürlüğe
girmesi beklenen kanundaki yeni düzenlemeler, tüketici mağduriyetinin önünü kesecek. Kanunun
yürürlüğe girmesiyle birlikte gündeme gelecek bir çok düzenleme, tüketiciyi konut
alımına teşvik edecek.

Tüketici mağduriyetini önleyici maddelerin yer aldığı tasarıda, yapı ruhsatı alınmadan
tüketicilere ön ödemeli konut satış sözleşmesinin önü kapatılırken; firmaların da konutu
inşa etmeden tüketiciden ödeme almasının önüne geçilecek. İnşaat şirketlerine ön
ödemeli konut satışına başlamadan önce bina tamamlama şartı konulan yasa tasarısında, tüketiciye 14
gün içerisinde herhangi bir mazeret göstermeden cayma hakkı tanınıyor.

Tasarıda, ön ödemeli
konut satışındaki teslim süresi ise sözleşme tarihinden itibaren 36 ayı geçmeyecek şekilde
düzenleniyor. Yeşildağ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altan; "Bazı firmalar maketten satışlar
doğrultusunda, alıcıdan sağladığı ön ödemeyle inşaatı sürdürüyordu.

Yeni yasayla bu düzen
değişmiş oldu. Ne mutlu ki bizim tüketicimiz de dünyanın gelişmiş ükelerindeki alıcılarla aynı haklara,
hatta daha fazlasına sahip olacaklar.

Ruhsat çıkmadan yapılan satışlarda, maketten konut alan imar değişikliğinde
sıkıntı yaşamayacaklar" dedi.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.89 saniye