Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Ara 2013 00:27 #2254

• memin
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
mrblar ankapark diye anlattığınız yer istanbul yolundaki yeni yapılan hayvan bahçesi ile park alanları olan bölge değil.. büyükşehir belediye başkanını bende dinledim. Hatta moderatör de şöyle bir soru sordu istanbul yolundaki mi diye sayın gökçek hayır disleylandın yeri 3600 dönümlük eskişehir yolunda ki alan diye tanımladı ve ilk işinin buranın yapımına yerel seçimi kazanmamın ardından başlayacağını söyledi... hatta buraya gerekli olan 1200 küsür oyuncağı alındığını vb bilgiler verdi...

bilmenizde yarar olur diye düşündüm
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Ara 2013 01:34 #2255

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
Sevgili dostum yazı bana ait değil Büyükşehir belediyesinin kendi yayımladığı bir haber. İnşallah Eskişehir yolunda da olur biz de gider gezeriz.

www.ankara.bel.tr/haberler/baskentte-tur...ayacak/#.UqTeVtJdXO4

saygılar..

memin yazan:
mrblar ankapark diye anlattığınız yer istanbul yolundaki yeni yapılan hayvan bahçesi ile park alanları olan bölge değil.. büyükşehir belediye başkanını bende dinledim. Hatta moderatör de şöyle bir soru sordu istanbul yolundaki mi diye sayın gökçek hayır disleylandın yeri 3600 dönümlük eskişehir yolunda ki alan diye tanımladı ve ilk işinin buranın yapımına yerel seçimi kazanmamın ardından başlayacağını söyledi... hatta buraya gerekli olan 1200 küsür oyuncağı alındığını vb bilgiler verdi...

bilmenizde yarar olur diye düşündüm
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Ara 2013 01:56 #2256

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
Arsanızdan metro geçerse ne olur? Alttan mı yoksa üstten mi geçecek bu durumda akıllar biraz karışabilir. Çünkü bildiğim kadarıyla toprak 2 metre derinliğe kadar sizin, 2 metreden sonra kamu malıdır. Bu durum Planlama aşamasında netlik kazanır. Ama yüksek ihtimalle kamulaştırılacağını düşünürsek;

Kamu kurumları, kamu yararı gördüğü her taşınmazı kendi adına kamulaştırma kararı verebilir. Buna göre ilgili idare kıymet taktir komisyonunca tespit edilen tahmini bedel ile toprak veya üzerinde bulunan irtifak (kullanma) haklarını bedelini peşin veya bazı durumlarda taksitle ödeme veyahut idareye ait başka bir taşınmaz mal ile trampa (takas) yoluyla almak istediğini size bildirir. Sizde 15 gün içinde nakit veya trampa ile satmak istediğinizi kabul ederseniz komisyon tarih belirler o tarihte masaya oturur pazarlığınızı yaparsınız. Tabı bu pazarlık demişken taktir komisyonunun tespit ettiği bedeli geçemiyorlar.

Bide Kamulaştırmasız el atma var. Devlet veya kamu tüzel kişiliği istimlak etmeksizin vatandaşın taşınmazın haksız yere el atar . Yani yıllar sonra ya benim burada bir arsam olacakdi du bir bakım ne oldu acaba deyip bi bakarsınız arsa yok yerinde hanımlar lokali var. Böyle bir durumda Kamulaştırma bedeli, ecrimisil, tazminat ... vs davaları acılır ve hakkınızı sonunda alırsınız. (AİHM 'ye kadar gider) Ama ne olur ; vakit, emek harcanır, piskoloji yıpranır. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak veya daha erken tedbir almak için ; ara sıra da olsa gidin, bakın, sorun, takip edin. En azında e-devlete girip Takbis' e bir cep numarası bırakın taşınmaz üzerinde yapılacak işemlerde sizi bilgilendirsinler.

saygılar..

dafer06 yazan:
Konu itibariyle bu konuyu bilen hocalarımıza bir genel soru sormak istiyorum. Mesela arsanızdan metro yada ankaray tarzı bir tren hattı geçerse o dönümlük arsanız ne olur? Devlet kamulaştırır mı veya Devlet Kuşumu konmuş olur arsanıza.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan, pecer2001tr, aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Ara 2013 11:54 #2257

• pecer2001tr
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 61
Ballıkuyumcu-Yukarıyurtçu ve Şehitali Mahallelerine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planına yapılan itirazların Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 23.11.2013 gün ve 2074 sayılı kararı ile kabul edilen kısmı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planının tamamının ilanı Belediye Başkanlığı tarafından ile askıdaki ilanlarında yayımlanmıştır...Bölgede yatırımı olan arkadaşlara duyurulur...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Ara 2013 19:18 #2259

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
aybars1910 yazan:
Ballıkuyumcu-Yukarıyurtçu-şehitali ilişkin 1/5000 lik itiraz imarı 1 ay önce çıkmıştı....yeniden itiraz oldu yeniden askıya çıktı...yapracık eskişehir yolu sol tarafta yaklaşık 8 aydan fazla sürdü tapuların alınması.....şehitali imarıda bir o kadar sürcek galiba....

BU BÖLGE BAZI SEBEPLERDEN DOLAYI ÖZELLİKLE BEKLETİLİYOR VE PLAN YAVAŞ YAVAŞ BÜYÜTÜLÜYOR PLANIN SINIRINDA YERİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA PLANA DAHİL ETTİREBİLİRLER.PLANINN BİTMESİDE YEREL SEÇİMLER SONUNDA OLACAK
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Ara 2013 13:15 #2261

• limon06
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
[/quote]
BU BÖLGE BAZI SEBEPLERDEN DOLAYI ÖZELLİKLE BEKLETİLİYOR VE PLAN YAVAŞ YAVAŞ BÜYÜTÜLÜYOR PLANIN SINIRINDA YERİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA PLANA DAHİL ETTİREBİLİRLER.PLANINN BİTMESİDE YEREL SEÇİMLER SONUNDA OLACAK[/quote]

BU SEBEPLER NE ACABA BİLİYORMUSUNUZ?
Sayfa oluşturulma süresi: 0.78 saniye