Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Mar 2014 18:42 #2405

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
WEİSMAN yazan:
aybars1910 yazan:
sayın 06cfr....benimde yurtçu,yapracık,şehitali yatırımlarım mevcut...fakat en güvendiğim yer şehitali...yapracık sol yaklaşık 1 senede 120-130 dan 1000-1800 aralığına geldi ve kazancımız oldu...yapracık sol imar bitişiği şehitali arazisi olduğuna göre askıdaki turkuaz arkası imarı olan bölge geçen sene şubat ayında 50-60 iken bugün 130-150 arası imar çıkıncada 300-400 arası.... yapracık solda inşaatlar seçimden sonra başlar ise yakın zamanda yapracık sol fiyatlarına yaklaşacağı aşikardır...nazım plan dikkate alındığında kör çeşme sınır gibi gözüküyor...yani kör çeşme mia -köy arası düşük yoğunluk villa gibi gözüküyor...sizce şehitali mia - köy arası plan değişikliği yapılarak oranların yükseltilme olasılığı nedir???saygılar....

"yapracık sol yaklaşık 1 senede 120-130 dan 1000-1800 aralığına geldi" deniyor ve emsalinde 3.3 olduğu ifade ediliyor. Daha önce 1/25000 planda emsal kaç idi. Değişme söz konusu olabiliyor mu ya da istisna mı?

sayın veisman yapracığın 1/25000 planda 0.50 olarak görünmekteydi ancak plan değişikliğiyle söylediğiniz emsale tekabül ediyor.aynı şekilde turkuaz arkası yani şehitali planıda 1/25000 lik planda 0.60 olarak görünmekteydi oradada plan değişikliği yapılarak emsal yükseltilmiştir.yani gelecek vaad eden yerlerin emsali artırılıyor
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: WEİSMAN

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Mar 2014 18:47 #2407

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
angaralı yazan:
06cfr yazan:
grielmas yazan:
sevgili arkadaşlar arsa konusunda uzman olanlar kısa vadede bi dodurga bi yapracık bir tulumtaş yada kayatak olabilecek yani kısa vadede prim yapabileceğini öngördüğünüz yerler mevkiler neresidir mesela ben bu konuda uzman olmamakla beraber bayındır bölgesinin prim yapmasının olası olduğu düşünüyorum eryamanda gölete yakın bölgeler acayip prim yaptı kaşmir konutları mantar gibi yükseldi bayındırda öyle olmazmı acaba yada sizin fikriniz nedir hangi bölge 3-5 senede ikiiye üçe katlar yorumlarınızı bekliyorum teşekkurler

sayın grielmas şehitali yi öneririm son 1 yılda 2 ye katladı daha prim yapacagıda önümüzdeki 2 yıl içinde gerçekleşecek yani yapracık inşaatların başlamasıyla değerini bulacak son 5 ayda yaptığım yatırım 1.5 milyonu geçti.kesinlikle dostane tavsiyem.şimdiden yaptığınız ve yapacağınız yatırımlar hayırlı olsun

yapracık sağ taraf ile iligli düşünceleriniz nedir bu bölgede ki imar çalışmaları ne durumdadır.. yatırım yapılabilir mi ?

sayın angaralı yapracık sağ tarafta yatırım yapılabilir.orada toki imar çalışmaları devam etmektedir.ancak sol taraf gibi değerlenmez diye düşünüyorum.tabi bu düşüncem yanlışta olabilir.bunu en iyi zaman gösterecektir hayırlı günler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Mar 2014 02:22 #2408

• ozdemircan
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 25
Sayın Forum Üyeleri;

Yarı Kırsal Alanlar (KR):

KR1-ŞEHİTALİ

Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca üst ölçekli plan onaması ile konut gelişme alanı tanımlaması yapılan Şehitali bölgesi,A.Yurtçu-Yapracık kentsel gelişme bölgesi ile Tuluntaş-Koparan kentsel gelişme bölgeleri arasında bir tampon bölge oluşturması açısından Bağcılık,Bahçecilik faaliyetlerinin de yapılabileceği yarı kırsal nitelikli yerleşim deseni öngörülmüştür.

Bu alanın kentsel gelişme bölgeleri arasında kalmış olması ve eğilimlerin bu yöne kayması ile oluşabilecek spekülatif baskıların önlenmesi amacıyla bölgeye 45.000 kişilik bir nüfus ataması yapılmıştır.

Yukarıdaki paragraf üst ölçek olarak kabul edilen 2023 Başkent Nazım İmar Planından alıntı yapılmıştır.Bu paragrafları yorumladığımda Şehitali ile ilgili forumda yazılanlardan farklı düşüncelere ulaşmaktayım,Şehitali Bölgesi ile ilgili olumlu yorum ve düşünceleri gördükçe Nazım İmar planıyla karşılaştırma yapıyorum ve bir çelişki olduğunu görüyorum.Yorumlarınıza bırakıyorum.

Saygılar,

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Mar 2014 17:41 #2410

• ozdemircan
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 25
Sayın Emlaksan(Serhan Bey);

Sizin Şehitali ile ilgili düşüncelerinizi almamız mümkün müdür?

Sayg,

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Mar 2014 17:15 #2412

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.

Sayın ozdemircan;
Konuya örnek teşkil etmesi açısından Ballıkuyumcu da hazine arazilerinin yoğun olduğu bir bölgede nazım planda ağaçlandırılacak alanlar arasında tanımlanmasına rağmen söz konusu araziye imar uygulaması yapıldı. Bu durumu nazım plan OFF oldu gibi bir ifade yerine nazım planlar revize edilebilir şeklinde açıklamak yanlış anlaşılmaları da önleyecektir. Yıllar içinde bir kaç kez bu tür plan tadilatları gerçekleşti. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 13 Mar 2014 17:32 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Mar 2014 17:20 #2413

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
Bir dostumuza ait 500 m2 hisse satılıktır. Dodurga otoban dışında Kemahınbel mevkisinde 25 binlik planda konut alanı olarak planlanan yere isabet etmektedir.Fiyat 50 bin TL dir. İlgilenen dostlar bana 5545567066 dan ulaşabilirler. Bol kazançlar..
Sayfa oluşturulma süresi: 0.73 saniye