Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Şub 2014 23:16 #2351

• İKTİSAT
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 8
ARKADAŞLAR BEN SİNCAN HİSARLIKAYA DAN BİR MİKTAR TEK TAPU TARLA ALDIM. ÖZELLİKLE SERHAN BEY VE LEWENT06 BEYDEN BURANIN GELECEĞİNE DÖNÜK BİR DEĞERLENDİRME YAPMALARINI RİCAEDİYORUM. KENDİM 5-7 YIL İLERİSİ İÇİN YATIRIM OLARAK ALDIM. DÜŞÜNCELERİNİZİ MERAK EDİYORUM. İYİ AKŞAMLAR

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 13 Şub 2014 23:46 #2352

• giray
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 27
Sn Kahramanoğlan, rica ederim.Arsanızı şuan m2 si 300 TL den satışa çıkarsanız yarına satılır.Kimse almazsa ben alırım

Sizi arayanlar emlakçımı değilmi bilmiyorum ama fırsatçı olduğu kesin.Bölge uzun zamandır takibimde ve bu civarda bir arsa almayı bende çok istedim ama olmadı, sanırım geç kaldık.Fiyatlar almış başını gitmiş.Herşeyin hayırlısı..
Batıkent-Çakırlarda ve hatta Yuva- otoban altında bile m2si 200 TL ye bırakın imarlı arsayı(villa-konut farketmez) tarla bile yok.En azından ben şuana kadar görmedim.Otoban içi ortalama tarla(konut planlı bölge) m2 fiyatları 250-300 TL ,imarlı konut arsaları m2 si 500 TL-700TL arası değişiyor.
Çakırlarda konut arsalarında neredeyse tamamında emsal:1dir.Yeni imara giren bölgede ise 1.20 olduğu söyleniyor.Arsanız 400 m2 konut arsası isi burdan size en az 1,5 daire düşer normal şartlarda.
Son olarak aşağıdaki linkten parselinizin büyüklüğü,konumu,planı,emsali ve imar durumu hakkında ada-parsel numarasını girerek bilgi alabilirsiniz.Selamlar.

88.255.185.139:8080/EImar/

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 14 Şub 2014 00:23 #2353

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
scazi06 yazan:
Aklıma takılan bir kaç soru var.

Çayyolu otaban dışı Etimesgut belediyesine bağlanacaktı bağlandımı bağlanır ise ne gibi bir faydası veya zararı olur? m2 fiyatlarında

değişim olabilirmi mesela. birde imar çalışmasını etimesgutmu büyükşehirmi yapacak. bilgilendirirseniz sevinirim.

Merhaba Sayın Scazi06;

Yanlış hatırlamıyorsam Otobandışı seçim sonrasında Etimesgut belediyesine bağlanacak,bu bağlanmanın zarar vereceğini düşünmüyorum.Metrekare fiyatları her geçen gün artmaktadır.

İmar çalışması TOKİ tarafından lokasyon olarak başladı.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Şub 2014 17:52 #2354

• viveraa
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
Sayın Levent Bey

Temelli Beyobası (Ankara-İzmir otoyolu projesi yakınları) nasıl bir yatırım olabilir? Değerli fikirlerinize ihtiyacımız var. Ne kadar sürede prim yapabilir?

Teşekkürler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Şub 2014 19:18 #2355

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
viveraa yazan:
Sayın Serhan Bey

Hisseli bölgelerden şufa hakkı ve izale-i şuyu davaları sebebiyle çekinceler olduğundan mütevellit tek tapu düşünüyorum.Siz bunu nasıl karşılıyorsunuz?Çekinceler haklı mıdır? Çekincelerden sıyrılmak için nasıl pratik önlemler alınabilir?
Bölge olarak Eskişehir yolunun ilerileri, bayındır, mamak gökçeyurt, kazan vb. bölgeler olur mu? Siz nereleri tavsiye edersiniz?
Teşekkürler

.

Sayın viveraa;
Hisseli alım satımlarda şufa ve izaleyi şuyu meseleleri kişisel olarak azami önem ve dikkat gösterdiğim konulardır. Risk içeren her şey tabiyatıyla yatırımcı açısından çekinceler yaratacaktır. Bunların giderilmesi noktasında riskleri minimuma indirebilecek bazı yöntemler mevcuttur. Bu konunun hassas bir kaç nokta içermesi sebebiyle yüz yüze değerlendirilmesinde fayda var. Diğer yandan hisseli alım yapmayı seçenekleriniz arasına eklerseniz uygun bir vakitte konu üzerinde kısa bir sohbet gerçekleştirebiliriz. Sadece tek tapu hedefi ile davranacaksanız bu kez daha evvel yatırım yapılabilecek yerler arasında saydığımız bazı alanlar, tercih durumunuza özel olarak yatırıma elverişli olmayabilir. Bütçeye uygun tek tapu yer bulmak oldukça zor. Bununla birlikte bilinçli yapılmak kaydı ile grup alımlarına yönelmek, birlikten güç doğar gerçeği ile aynı hedefe odaklanmış bir topluluğun parçası olmak, tek başına ve küçük miktarlarla hisseli yatırım yapmaktan daha makul ve mantıklı olabilir. Böylelikle hem endişelerinizi bertaraf edebileceksiniz hem de gönlünüzden geçen bir bölgeye yatırım yapabileceksiniz. Nacizane fikrim bu. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 19 Şub 2014 12:33 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 18 Şub 2014 01:50 #2356

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
viveraa yazan:
Sayın Levent Bey

Temelli Beyobası (Ankara-İzmir otoyolu projesi yakınları) nasıl bir yatırım olabilir? Değerli fikirlerinize ihtiyacımız var. Ne kadar sürede prim yapabilir?

Teşekkürler

Selamlar sayın viveraa
20 günlük aradan sonra okul tekrar başladı,ne yazık ki foruma yeterince zaman ayıramıyorum,o yüzden cevap biraz gecikti kusura bakmayın.
Temelli Beyobası oldukça uzun vadeli bir yatırım olarak görünüyor,uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız yani uzun süre satmamak koşuluyla alıyorsanız,normal koşullar altında zarar etmeyeceğiniz aşikar.
Ancak;bu tür bölgelerin belli bir eşik noktası vardır,şöyle ki 5 sene hiç fiyat artışı olmaz ya da çok küçük artışlarla seyreder ama 5.senenin sonunda birden patlama yapar ve fiyat 3-4 katına yükselebilir.Önemli olan bu noktaları yakalayabilmektir.Buradaki 5 sene temsili bir rakam,yani bu 4 ya da 10 da olabilir,tamamen bölgeye bağlı.
Bunun yanında arsa yatırımında şu çok önemlidir,"acil ihtiyaç anında ya da beklenmedik bir zamanda arsamı satmak istersem ne kadar sürede satabilirim ve bu satıştan acaba zarar eder miyim?"

Saygılar..
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: grenneye
Sayfa oluşturulma süresi: 0.74 saniye