Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Eki 2013 20:14 #2108

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
Merkezi İş Alanları (M) :

M1 – DODURGA:

Ankara kentinin güneybatı gelişme koridorunda konumlanmış bulunan Çayyolu –Ümitköy (KY3),

İncek-Kızılcaşar (KY4) kentsel yerleşik alanları ile Bağlıca (KG2), Beytepe-Alacaatlı-Dodurga

(KG3), A.Yurtçu-Yapracık (KG4), Tuluntaş-Koparan (KG3) ve Y.Yurtçu-Ballıkuyumcu (KG6)

kentsel gelişme bölgelerini hinterlandına alan merkezi iş bölgesi ayrılmıştır.

Kentin bu kesiminde yaşayacak olan nüfusun, merkez fonksiyonlarının Kızılay, Ulus gibi kent

merkezinden karşılanması durumunda ortaya çıkabilecek olumsuzlukların giderilmesi ve bölgenin

ana çanağın dışında yeni bir kent olarak hayat bulabilmesi açısından gerekli ve zorunlu görünen merkez alanı bölgenin geometrik ortasında ve otoyolu etkin bir şekilde kullanabilen konumda yer seçmiştir.

Merkez alanın gece-gündüz canlılığının sağlanabilmesi ve süreç içerisinde oluşumunun

hızlandırılabilmesi açısından konut alanları ile karma bir yapı içerisinde planlama yaklaşımı

benimsenmiştir. ***Büyükşehir belediyesi internet sayfasından diğer bölgelere bakabilirsiniz***
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr, adalet

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Eki 2013 20:37 #2109

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
angaralı yazan:
arkadaşlar 2 3 haftadır etimesgutta optimumun arkasında otoban yanında bi çalışma var.. ne yapılacağına dair bilgisi olan varsa bilgi verebilrmi ?

Hızlı tren istasyonu ve trenler için bakım üniteleri yapılacak diye biliyorum.
Saygılar..
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Eki 2013 22:03 #2110

• cptdr
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
sayın üyeler ;
Yapracık ötegeçe mevkii , eskişehir yolu güneyi ile ilgilenenler için KOP kesintileri yapılmış arsa sahiplerinin kesintieri yapılıp yerleri belirlenmiş belediyede askıya alınmış saygılarımla
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: mehmettk_71, pecer2001tr, levent06r, aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 09 Eki 2013 22:19 #2111

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
Arsa yatırımı yapacak arkadaşların şu günlerde ellerini çabuk tutmalarında fayda var.Malum seçimler yaklaşıyor,ocak-şubat aylarında açıklanacak yeni projeler ve spekülasyonlar fiyatları büyük oranda etkileyecektir.Hala nereden alım yapacağına karar veremeyen arkadaşlar için yeni listeler hazırladım ve yüksek prim yapması muhtemel yeni yerler ekledim.

1-)DODURGA MİA BÖLGESİ (fiyatlar hızla yükselmeye devam ediyor önümüzdeki sene yani 2014 sonuna kadar % 100 kar bırakabilir,şahsen ben kendim için geçen ay 2 parça daha yer aldım.)
2-)ELVAN YENİ İMAR BÖLGESİ (Proje zengini bu bölgeye batı oto terminali ve yeni toptancı hali yapılması planlanıyor.Ayrıca geçtiğimiz aylarda Üniversite alanı imardan geçti.İçerisinden geçecek 50 metrelik yol Saraycık'tan Sincan organizeye bağlanacak.Son 1 senede %100 prim yaptı ve daha fazla prim yapacağına inanıyorum)
3-)OVACIK HAÇIL BÖLGESİ (Alüminyumcular sitesi başladı ve tam karşısında Yükseltepe kentsel dönüşümde daha temel atılmadan evler 300-400 bin tl arası satılıyor,İçinden geçecek olan 50 metrelik yol Pursaklara kadar gidiyor)
4-)YUVA-TOMBAKKAYA BÖLGESİ(Çakırların devamı niteliğindeki bu bölgeler kısa vadede daire sahibi olabilmek için uygun görünüyor)
5-)TULUMTAŞ BÖLGESİ (İncek'in devamı olan bölgede emsalin 1 olarak planlanması fiyatları ve beklentileri yükseltti,eskişehir yoluna ve haymana yoluna bağlantılar için planlar yapılıyor)
6-)ŞEHİTALİ VE BALLIKUYUMCU BÖLGELERİ (Ballıkuyumcu köyü Eskişehir yoluna olan yakınlığı ve çevresindeki projelerle dikkat çekiyor,şuan ki fiyatları olması gerekenin çok altında.Tulumtaştan Eskişehir yoluna açılması planlanan yol Şehitali üzerinden geçiyor ve fiyatları etkileceyecek gibi görünüyor,ayrıca Şehitali arazilerinde birçok plan ve proje mevcut)
7-)SARAY GÜMÜŞOLUK BÖLGESİ (İmara sınır olan bu bölge arsa yatırımcıları tarafından gözardı ediliyor ama önümüzdeki birkaç sene içinde 1 e 4 kazanç sağlanabilecek bir bölge,burası benim gizli bankom)
8-)BELÖREN BÖLGESİ (Bu bölgeyi daha önce tavsiye etmiştim ve yatırım yapan arkadaşlar 6 ay içinde %100 kar etmişlerdi,yalnız şuan bölge kooperatifler ve bazı emlakçılar yüzünden biraz sıkıntıya düştü.Yeni yatırım yapacak arkadaşların sağlam ve yeterli bilgiye ulaşmadan bölgeye girmelerini tavsiye etmiyorum)
9-)KARATAŞ-YAYLABAĞ BÖLGESİ (Sn.Melih Gökçek'in son yaptığı açıklamalarda bahsettiği 42 km lik kanal projesi bölge fiyatlarını yükseltti ve projenin başlaması durumunda bölgede fiyatların uçuk rakamlara çıkması bekleniyor.
10-)TEMELLİ MALIKÖY VE KAZAN SARAY SANAYİ BÖLGELERİ (Bu iki bölgedeki sanayi bölgelerinin fiyatları gün geçtikçe dahada yükseliyor)

Arkadaşlar Tamamen şahsi fikirlerim doğrultusunda hazırladığım listeye,doyuma ulaştığını düşündüğüm bazı bölgeleri özellikle eklemedim.Bu liste kişiden kişiye ve beklentilere göre değişebilir,yazmayı unuttuğum aklıma gelmeyen yerler olabilir,kusuruma bakmayın.
Saygılar..
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr, adalet, 06cfr, asa1973, informatiker

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Eki 2013 11:51 #2112

• meltem
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 53
Sayın levent06r

Yapracık Ötegece Mevkii
Parsel 1155
Pafta 13

Konuyla ilgili yazılarınızdan cesaret alarak yardımınızı rica edebilir miyim? Bu bölgede ciddi bir hareketlenme olduğunu biliyorum.Ancak sizin kadar konuya hakim değilim.İstanbul'da yaşayan kardeşime ait, eklediğim bölgede küçük bir yatırım sözkonusu.Uzun yıllar satmamaları konusunda telkin yaptım.Sanırım iyi de oldu.Son zamanlarda, malum uygulandığı üzere,adreslerini bulup alıcı pozisyonunda arayanları çoğaldı.Bu konunun bizzat takipcisi olacağıma söz verdim.Uzak oldukları için bir mağduriyet yaşamalarını hiç istemem.Yukarı satırlarda, bu bölgenin imarının askıda olduğunu belirtmişsiniz.Parsel ve pafta bilgilerini paylaştığım arsanın da imarı askıya alınan bölgeye dahil olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Bu konuda sizden yardım alabilir miyim?
Teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 10 Eki 2013 13:48 #2113

• yukselguzel
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
Sayın 06cfr

Sizin telefonunuzu almam mümkün müdür acaba.
yukselguzel@gmail.com
'a gönderebilir misiniz rica etsem?

Saygılarımla
Yüksel Güzel
Sayfa oluşturulma süresi: 0.78 saniye