Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 18 Eyl 2013 02:07 #2064

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
informatiker yazan:
Serhan Bey İyi Günler,

şuana kadar herhangi bir gelişme var mı?

Sayın informatiker

İletişim halindeyiz. Somut gelişmeler kaydedildikçe Serhan bey siz değerli dostlarımızla paylaşacaktır.

iyilikler..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 18 Eyl 2013 16:56 #2065

• acdee1
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
Iyi gunler beyler. Benim sorum Mamak bayindir 42 parselle le ilgili. Acaba, imar ne zaman cikar bide emsali kac olur. 750 m bi arsam var (yani tarla su an) kesintiden sonra ne kalir ve kac daire getirisi olabilir?
Simdiden cevaplaariniz icin tesekurler
Hayirli gunler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 18 Eyl 2013 17:53 #2066

• make8183
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 17
06cfr yazan:
make8183 yazan:
Merhaba arkadaşlar, Yapracık sol taraf ile ilgili gelişmeler var mı, varsa neler..Teşekkürler

1000 lik çıkmak üzere tarla fiyatları 270 civarı

Çıktıktan sonra ne olur acaba arkadaşlar, getirirsi nasıl olur, öngörüleriniz nelerdir.. Yapılaşma hızlanır mı?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 18 Eyl 2013 18:21 #2067

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
acdee1 yazan:
Iyi gunler beyler. Benim sorum Mamak bayindir 42 parselle le ilgili. Acaba, imar ne zaman cikar bide emsali kac olur. 750 m bi arsam var (yani tarla su an) kesintiden sonra ne kalir ve kac daire getirisi olabilir?
Simdiden cevaplaariniz icin tesekurler
Hayirli gunler

Sayın acdee1,
Parsel hakkında bilgiye sahip değilim. Yakın takip ettiğim bir bölge değil. Bu parselde yeriniz olduğu
izleniminde yola çıkarak notlarım arasına alıyorum. Doğru bilgiler edindiğimizde konu hakkında size bilgi
vereceğim. Kesinti olarak DOP (düzenleme ortaklı payı) yasalarca en fazla %40 olarak belirlenmiş ve her malik'den,
umumi kullanım alanı olarak sınıflandırılan alanlar için ( MEB'e bağlı ilk ve örta öğretim okulları, karakol, park, meydan,yol vs..)
arazi yüzölçümleri oranında kesinti yapılır. Geriye kalan imarlı arsanız ile emsal oranını çarparak ne kadarlık bir imarlı alanına sahip olduğunuzu
görebilirsiniz. Bölgedeki müteahhitler yüzde kaç dan iş aldığını öğrenip, kaç daire getireceğini aşağı yukarı hesaplayabilirsiniz.

saygılar..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Eyl 2013 12:05 #2068

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
make8183 yazan:
06cfr yazan:
make8183 yazan:
Merhaba arkadaşlar, Yapracık sol taraf ile ilgili gelişmeler var mı, varsa neler..Teşekkürler

1000 lik çıkmak üzere tarla fiyatları 270 civarı

Çıktıktan sonra ne olur acaba arkadaşlar, getirirsi nasıl olur, öngörüleriniz nelerdir.. Yapılaşma hızlanır mı?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Eyl 2013 01:05 #2069

• miader
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 14
Hayırlı akşamlar herkese ve Serhan Bey'e,
Çankaya'ya bağlanan Çavuşlu Mahallesinde 16 dönümlük arazimizi nakit ihtiyacı nedeniyle, dönümü 9 bin tl olarak sahibinden satılığa çıkarttık. Parsel No: 128 Pafta No: 2 Toplamda 32 dönümlük tek tapu arsanın 2 hissesinden birisi satılıktır. ilgilenen arkadaşlara duyurulur. Bu foruma bu tarz şeyler uygun düşmüyor biliyorum ancak acil olması nedeniyle yazmak durumunda kaldım. Hayırlı akşamlar.
Son Düzenleme: 20 May 2014 17:43 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.74 saniye