Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Ağu 2013 00:25 #1974

• pecer2001tr
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 61
Alper06 yazan:
Slm tum dostlara ; Dun gece oglum dunyaya geldi paylasmak istedim.Rabbim arzu eden herkese tattirsin bu duyguyu hayirlara vesile kilsin Saygilar..

Tebrik ederim, Allah analı babalı büyütsün inşallah...Esen kalın...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Alper06

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Ağu 2013 16:04 #1975

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
Erdoğan Bayraktar ‏@ErdoganBayraktr 18 Ağustos Twitter hesabı

6306 sayılı kanun kapsamında Parsel bazında 2/3 anlaşma sağlanırsa diğer hissedarlar bu anlaşmaya uymak zorunda. Bu kolaylığı kullanalım.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 21 Ağu 2013 16:20 #1976

• pecer2001tr
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 61
Ankara'da 178 dönümlük askerî alan park olacak
Milli Savunma Bakanlığı’nın büyük şehirlerdeki askeri birlikleri taşıma kararı, yeşil alanların imara açılması tartışmasına yol açtı.

19 Ağustos 2013 09:52

Ankara'da 178 dönümlük askerî alan park olacak

Bu arazilere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talip olduğu iddia edilirken, askeri kışlalardan boşalan alanların bazıları parka dönüştürülüyor. Buna ilişkin örnek projelerden biri de Ankara’da hayata geçiriliyor. Konut yapımı için düşünülen Keçiören’deki 178 bin metrekarelik arazi parka dönüştürülüyor. Ankara’da da oldukça geniş alana yayılmış askeri birlikler bulunuyor. Genelkurmay ve kuvvet komutanlıklarının karargah binaları eklentileriyle birlikte dikkat çekiyor. Ayrıca, yeşillikleriyle göze çarpan büyük askeri araziler şehirle bütünleşmiş durumda. Harp Okulu, Gülhane Askeri Hastanesi (GATA), Mevki Hastanesi, orduevleri gibi tesisler bunlar arasında. Alınan bilgilere göre, bu birimler yerinde kalacak. Taşınma olmayacağı için arazilerinde yapılaşmaya gidilmeyecek. Etimesgut ve Mamak’taki birliklerin taşınması ise gündemde. Ankara Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı’nın Polatlı’ya taşınacağı belirtiliyor. Ayrıca Batıkent’teki Jandarma Okullar Komutanlığı ve Mamak’taki Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri Okul Eğitim Merkez Komutanlığı’nın da durumunun değerlendirildiği kaydediliyor. Milli Savunma Bakanlığı’ndan alınan Keçiören’in Etlik-Esertepe hattındaki geniş bir arazi de betonlaşmaktan son anda kurtuldu. TOKİ, söz konusu araziyi, GATA içerisinde yeni hastane yapma karşılığında askerden aldı. GATA’daki hastane inşaatı sürüyor. Ancak, aldığı arsaya konut yapmaktan vazgeçen TOKİ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in devreye girmesiyle burayı 60 milyon lira karşılığında devretti. Belediye, söz konusu yerin, halka açık büyük bir yeşil alan olması için proje hazırladı. Buna göre, Esertepe ile Etlik arasında kalan alan, içinde dağ kızağından, füniküler asansörüne kadar her ayrıntının yer alacağı rekreasyon alanı haline getirilecek. Çocuk oyun alanları, kameriyeler, kafeler, yürüyüş yolları ve fitness grupları da yer alacak.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 22 Ağu 2013 23:49 #1977

• mg0606
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
Arkadaslar benim oprtak arsam vardi arsamin diger ortagi Izalei- suyu davasi acmis, ben simdi arsami bu sirkete satmak zorunda miyim, istedigim parayi vermezse ne yapabilirim, tesekkürler.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Ağu 2013 01:59 #1978

• OFA
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 46
mg0606 yazan:
Arkadaslar benim oprtak arsam vardi arsamin diger ortagi Izalei- suyu davasi acmis, ben simdi arsami bu sirkete satmak zorunda miyim, istedigim parayi vermezse ne yapabilirim, tesekkürler.

İzale-i şuyu davası bildiğiniz gibi ortaklığın giderilmesi davasıdır. Davaya konu olan gayrimenkulün hissedarlarından herhangi biri tarafından açılabilir. Şirket konusundan bahsetmişsiniz orayı tam anlayamadım ancak satış sizin kanalınızdan yapılmaz sulh hukuk mahkemesi kanalıyla icra yoluyla yapılır. Satış fiyatı mal değeri tespitinden sonra belirlenir.
Konuya tam hakim olmadığım için çok kesin tespitlerde bulunamıyorum ancak menfaatlerinizin daha etkin korunması için bir avukat ile görüşmenizin yarar sağlayacağını düşünüyorum.

saygılar..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 23 Ağu 2013 11:14 #1979

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
Alper06 yazan:
Slm tum dostlara ; Dun gece oglum dunyaya geldi paylasmak istedim.Rabbim arzu eden herkese tattirsin bu duyguyu hayirlara vesile kilsin Saygilar..

Sayın Alper06 tebrik ederim,Allah analı babalı büyütsün.
Saygılar..
Sayfa oluşturulma süresi: 0.62 saniye