Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Tem 2013 00:37 #1900

• okay
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
okey50 yazan:
emre_211 yazan:
merhabalar değerli sayfa üyeleri;
yenipeçenek çiçektepe bölgesinde yeni yapılan imarda bulunan kooperatiflerin çalışmları hakkında bilgisi olan varmı?
kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapan oldumu acaba hiç yada inşaatlar ne zaman başlayacak,bir bilgisi olan varmı?
iyi çalışmalar...!

Bu sorunun cevabını bende merakla bekliyorum..
teşekkürler..

Bana yeni kurulacak bir kooperatif den söylenen "1 sene içerisinde müteahhitlerin bölgeye ilgi göstermeye başlayacağı" yönünde ancak, mesafe ve bölgeye bakınca soru işaretleri oluşmaya başlıyor. Aslında en önemli konu inceden faiz oranlarının artması ve artmaya devam edeceği ile birlikte mevcut konut stoku miktarı.
Ben bu sorunun cevabını yukarıdaki sebepler ile birlikte Yapracık toki ve Turkuaz toki ye olan ilginin belirleyeceğini düşünüyorum. Her iki toki deki yerleşim durumu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise yazabilirler mi?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Tem 2013 01:56 #1901

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
Merkezi İs Alanları (M) :
M1 – DODURGA:
Ankara kentinin guneybatı gelisme koridorunda konumlanmıs bulunan Cayyolu –Umitkoy (KY3),
İncek-Kızılcasar (KY4) kentsel yerlesik alanları ile Bağlıca (KG2), Beytepe-Alacaatlı-Dodurga
(KG3), A.Yurtcu-Yapracık (KG4), Tuluntas-Koparan (KG3) ve Y.Yurtcu-Ballıkuyumcu (KG6)
kentsel gelisme bolgelerini hinterlandına alan merkezi is bolgesi ayrılmıstır.
Kentin bu kesiminde yasayacak olan nufusun, merkez fonksiyonlarının Kızılay, Ulus gibi kent
merkezinden karsılanması durumunda ortaya cıkabilecek olumsuzlukların giderilmesi ve bolgenin
ana canağın dısında yeni bir kent olarak hayat bulabilmesi acısından gerekli ve zorunlu gorunen
merkez alanı bolgenin geometrik ortasında ve otoyolu etkin bir sekilde kullanabilen konumda yer
secmistir.
Merkez alanın gece-gunduz canlılığının sağlanabilmesi ve surec icerisinde olusumunun
hızlandırılabilmesi acısından konut alanları ile karma bir yapı icerisinde planlama yaklasımı
bensenmiştir.

www.ankara.bel.tr/files/9013/5901/7141/9-planlama-bolgeleri.pdf

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Tem 2013 03:03 #1902

• mehmettk_71
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 47
DODURGA;

Kentin bu kesiminde yasayacak olan nufusun, merkez fonksiyonlarının Kızılay, Ulus gibi kent
merkezinden karsılanması durumunda ortaya cıkabilecek olumsuzlukların giderilmesi ve bolgenin ana canağın dısında yeni bir kent olarak hayat bulabilmesi acısından gerekli ve zorunlu görünen merkez alanı bolgenin geometrik ortasında ve otoyolu etkin bir sekilde kullanabilen konumda yer secmistir.

www.ankara.bel.tr/files/9013/5901/7141/9-planlama-bolgeleri.pdf

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Tem 2013 15:45 #1904

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
aybars1910 yazan:
sayın 06cfr mesa çeşme yanı şehitali mia.... ada 210 da 404 m satılık...emsali 1 olan arsa özel imar....şehitali 2.imarın geçeceği yere burasıda dahil olabilirmi acaba....emsal veya m bazında 1000lik imar geçerse kaybım olurmu....sizce alınabilecek bir yermi....

ikinci imar dediğiniz toki imarıysa girmez zaten girmesininde mantığı yok orası ticari daha güzel muhtemelen otogar olcak ayrıca parsele şu an tam bakamadım fiyat bilgisini alırsam al yada başka yere bak diyebilirim.ayrıca bizim oradada 2 adet parselde hissemiz var 199 ada 2 parsel ve 198 ada 3 parsel bana satarmısın diye sorsan mümkün değil satmam.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: aybars1910

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Tem 2013 15:57 #1906

• 06cfr
  • Uzman Forumcu
  • Gönderiler: 86
sayın aybars1910 sizinle telefonla görüşmek isterim.eğer yatırımı şehitaliden yapmayı düşünüyorsanız çok acele etmeden yani eylül gibi param gelecek bir ortak yer alabiliriz.hemde bakalım bir bölge daha var 1 yıla kadar imar gelmesi muhtemel orasınıda netleştirdikten sonra zaten forum dostlarıylada paylaşacağım.oradanda yatırım yapabiliriz.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 31 Tem 2013 16:21 #1907

• efy
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 1
Merhabalar Serhan Bey;

Üyelik başvurumu kabulünüz için teşekkürler.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.74 saniye