Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Şub 2013 19:47 #1371

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
pecer2001tr yazan:

Bu arada Serhan ağabeyin de izni ile sizinle iletişim kurmak isterim...E-mail adresim simsekrecep@gmail.com
Siz de iletişim adresinizi verirseniz sizinle irtibatta olmak isterim.

Rica ederim. Forum Dostlarımızın aralarında iletişim kurmalarında ne gibi bir sakınca olabilir? Lütfen rahat olunuz.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 20 Şub 2013 09:42 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Şub 2013 20:07 #1372

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
Ediz212 yazan:
Merhaba Serhan bey...ilk once size ve guzel sitenin guzel elemanlarina saygiyla selamliyorum....Benim sizden ricam olucak.....Cankayanin koylerinden Karatas koyunde 923 parsel in gelecegi ve fiyati hakkinda bilgi almam mumkun mu ve cankayanin hangi taraflarinda gelecege yonelik yatirim onerileriniz olabilir? Tesekkur ederim...Saygilar..

Sayın Ediz212;
Merhabalar. Forum Dostları arasına hoş geldiniz diyor ve mukabiliyle sizi selamlıyorum. Karataş 923 parsel toplamda 127.600 m² dir. Parsel içerisinde ~ 400 ün üzerinde paydaş mevcuttur. Nerelere yatırım yapabileceğinizi sormuşsunuz. Çankaya köylerinden Mühye, Karataş, Yakubabdal orta vade içerisinde düşünülebilir. Yine Çankaya ya yeni bağlanan köylerin ise uzun vade içerisinde hobi, tarımsal vs. amaçlı düşünülmesinin uygun olabileceğini değerlendiriyorum. Sürpriz ihtimalini gözardı etmemekle birlikte en sona bırakıyorum. Genel hatlarıyla kişisel fikrim bu. Lokasyonu görsel üzerinden inceleyebilirsiniz.
Sağlıkla kalınız.

Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 19 Şub 2013 20:10 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Ediz212

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Şub 2013 23:15 #1373

• pecer2001tr
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 61
levent06r yazan:
Arkadaşlar bugün Yapracık için çok sağlam bir kaynakla bire bir ve yüz yüze görüştüm.

Fazla bilgi ve renk vermemeye çalıştı ama öğrenebildiğim bilgiler şunlar;Yapracıkta emsal parsel büyüklüğü 20 dönüm altı için 0.50,yine parsel büyüklüğü 20 dönüm üzeri için 2.80 ama kesinti % 68.

Saygılar,Sevgiler...

Sayın Levent06r;

Tekrar merhaba, yukarıdaki alıntıda kesintinin %68 olacağını yazmışsınız.Ancak kesintinin en çok %40 olduğuna dair bilgimi kontrol ve teyit etmek amacı ile İmar Kanunu'nu açtım ve ilgili kanunun ARAZİ VE ARSA DÜZENLEMESİ: Madde-18 kısmına göre;

"Belediyeler veya valiliklerce düzenlemeye tabi tutulan arazi ve arsaların dağıtımı sırasında bunların yüzölçümlerinden yeteri kadar saha, düzenleme dolayısıyla meydana gelen değer artışları karşılığında "düzenleme ortaklık payı" olarak düşülebilir. Ancak, bu maddeye göre alınacak düzenleme ortaklık payları, düzenlemeye tabi tutulan arazi ve arsaların düzenlemeden önceki yüzölçümlerinin yüzde kırkını geçemez." ibaresi bulunuyor... Bu iki olgunun farklılık içermesi kafamı karıştırdı.Bildiğim kadarı ile yönetmelik ve tebliğler esas kanun çerçevesine bağlı kalmak zorundadır.Mevzuata bağlı olarak çıkarılan yönetmelik veya tebliğlerde bu oranın %40 ı aşabileceğine dair bir istisna var mıdır? Eğer bu konuda farklı bir bilgiye sahip iseniz bilgilerimizi güncellemek açısından yararlı olabileceğini düşünüyorum...
Bu arada vermiş olduğum e-mail adresime bağlı msn hesabım yoktu ancak sırf size ulaşmak amacı ile yeni bir hesap oluşturdum ...Online olduğunuzda görüşmek dileği ile ...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 19 Şub 2013 23:45 #1375

• bülent
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
serhan bey benim sorduğum mamak kusunlarla alakalı yerlerle ilgili bi gelişme varmı.sizden cevap bekliyorum.teşekkürler....

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Şub 2013 00:37 #1376

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
Cümleten iyi akşamlar

Sayın Pecer2001tr % 68 kesinti konusunda bizzat planı çizen kişinin yalancısıyım yada ben yanlış anladım dicem ama neden öyle söylesin ki!! Dop kesintileri konusunda benim bidiğim de % 40 ama belediye bu oranın üzerine kamulaştırma yaparak çıkabiliyor.Benim bildiğim daha sonra bu kamulaştırmaların karşılığını sevdiği vatandaşlara arsa olarak daha güzel parsellerden verirken biraz sevdiği vatandaşlara da para olarak geri ödüyor.Tabi bu para ödemeleri biraz zaman alabiliyor,mesela bizim 7 senelik bir alacağımız var ve geçen sene mahkemeye verdik,şuan yargı aşamasında.Bilmiyorum ne kadar sürer ve hakkımızı alabilirmiyiz.Kesinti konusunda eksiğim yada yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim

Saygılar Sevgiler
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: pecer2001tr

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 20 Şub 2013 01:36 #1377

• timur
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
sayin degerli arkadaslar ben yurt disinda yasiyorum her zaman taze haber alamaya bilirim banada nerelerden gelisme var kimlere güvenilir bu konudabana yardimci olun

nevida diye bir firmanin reklamini gördüm taniyan varmi ?
Sayfa oluşturulma süresi: 0.80 saniye