Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(0 inceleyen) 
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Şub 2013 16:56 #1339

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
emlaksan yazan:
Sayın levent06r;
Sizi anlıyorum. Fakat hazine arazilerinin planlaması Toki yetkisinde olduğu için uygulamayı kurumun yada ihale ettiği bir firmanın gerçekleştirmesi normal diye düşünüyorum. Bununla birlikte Dodurga, Şehitali, Ballıkuyumcu ve Yurtçu gibi gelişim alanlarının önemi ve değeri şüphe bırakmayacak biçimde net vaziyetedir. Yine belirtmeliyim ki otoban dışı araziye yakın yerlerdeki daire fiyatları 400-500 bin civarlarındadır. Ve düşünün ki her yer şantiye, toz toprak ve düzgün yollara henüz sahip değil. Tabiyatıyla herkes fikirlerini özgürce söyleyebilir ancak her söylenen üzerinden değerlendirme yapmak kolay bir şey sayılmaz Sonuçta söz ettiğimiz yer bir mesire alanı değil konut, ticaret, raylı sistem ... vb bir çok projelerin gerçekleşmesinin beklendiği güzide bir bölgedir. Yazılarınızdan hatırladığım kadarıyla aldığınız yerin iyi prim yaptığını söylemiştiniz. Eğer kendinizi daha iyi hissedecekseniz niçin yatırımınızı değiştirmeyi düşünmüyorsunuz? En güzeli kişinin gönlüne yatan ve huzur içerisinde olduğu yatırımdır diye düşünüyorum.
Selamlar

Serhan bey bildiğiniz gibi ben riski azaltmak için tek bölgeden değil Ankara'nın farklı bölgelerinden yatırım yapıyorum.Bu yatırımları sadece kendim için değil ailecek yaptığımız için sorumluluğum daha fazla oluyor ve haliyle daha fazla araştırma yapmak ve daha fazla çalışmak zorunda kalıyorum.

Sizin önerilerinizle şu ana kadar 3 arsa aldım ve çok şükür üçünden de güzel kar yaptım(Dodurga,Elvan,Ovacık).Dodurga otoban dışı malum bir bölge,kaldı ki yapracıkta emsalin minumum 1.20 düşünülüyor olması da dodurga için çok sevindirici bir haber.yatırımınızı değiştirmeyi düşünürmüsünüz demişsiniz cevabım tabi ki hayır.Allah'tan bir keder gelmezse yada çok sıkışmazsam satmayı kesinlikle düşünmüyorum çünkü o bölgeden çok umutluyum.Güzergaha bakarmısınız Ümitköy,Çayyolu,Konutkent,Yaşamkent,Alacaatlı bunlardan sonra Dodurga!!

Hiçbir karşılık beklemeden insanlara fikir verip yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.Bu yaz Allah kısmet ederse birkaç parça daha yer almak istiyoruz tekrar sizin fikirlerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım olcak.

Bu arada birkaç arkadaşımla birleşip grup alımı da yapmayı düşünüyoruz o zamana kadar forumdaki diğer arkadaşlarda katılmak isterlerse birleşerek gücümüzü dahada katlayabiliriz.Örneğin Gimat topluluğunu örnek verebilirim adamlar 750 kişiyle gerçekten çok güzel yatırımlar yapıyorlar çok takdir ediyorum.Benim 750 kişi gibi bir hedefim yok ama ne bileyim mesela 30 veya 40 kişiyle çok büyük söz sahibi olabiliriz.Şuan ortada birşey olmadığı için konuşmayada gerek yok ama böyle bir oluşum olursa küçük meblalarla birçok bölgede yada dodurgada farklı parselllerde arsa sahibi olabiliriz.

Neyse fazla uzatmayım gün gelince kısmetse konuşup tartışırız herkese iyi günler.

saygılar sevgiler..

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Şub 2013 17:13 #1340

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
Sayın levent06r;
Açıklamanız için teşekkür ederim. Sizinle ilk görüşmelerimizi çok net hatırlıyorum. Azimle yola koyulmuştunuz. Elvan, Ovacık ve Dodurga üzerine sohbet etmiştik. Süreç içerisinde bir çok kez telefonla görüştük. Hatırladığım kadarıyla Ovacık ve Elvan üzerinde zaten karar kılmıştınız. Dodurga konusunda ise planlar üzerinden detaylı bilgi paylaşımında bulunmuştum. Saha üzerinde araştırma yaptınız ve nihayet mia kulvarında güzel konumlu bir hisse bulup bana fikrimi sordunuz. İnceleyip olumlu düşündüğümü söylemiştim. Çünkü almaya niyetlendiğiniz yer tercih edilen alanlar dahilindeydi. Dodurgayla ilgili plan ve konum üzerine çok kez konuştuğumuz için buraya tekraren yazmıyorum. Ankaramız büyük ve hemen her istikamette çeşitli hedeflerle yatırım yapılabilecek bir çok alan var. Herkese sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 15 Şub 2013 17:20 Düzenleyen emlaksan.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: levent06r

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Şub 2013 19:44 #1341

• ÜNLÜ
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 11
Serhan Bey hayırlı akşamlar diliyorum.Sizden ricam dodurga 1437 parselin konumu ve tahmini kaç ortağı vardır.Sayılar sunarım.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 15 Şub 2013 22:25 #1342

• bülent
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 5
peki bende sizi sabırsızlıkla bekliyorum ilginiz için teşekkürler.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Şub 2013 01:55 #1343

• mg0606
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 13
Serhan Bey, Temelli Cokörenköyü ile Ücret arasinda bir kiyaslama yaparsaniz sevinirim.
Tarla bazinda bir yatirim düsünüyorum.
Cokören ile Ücret asfaltinin üzerinde bir Tarla önerrirmisiniz.
Burdan yeni bir Izmir yolu gececek diye duyumlar ne kadar dogrudur.
Tesekkürler

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 16 Şub 2013 05:03 #1344

• levent06r
  • Altın Forumcu
  • Gönderiler: 174
mg0606 yazan:
Serhan Bey, Temelli Cokörenköyü ile Ücret arasinda bir kiyaslama yaparsaniz sevinirim.
Tarla bazinda bir yatirim düsünüyorum.
Cokören ile Ücret asfaltinin üzerinde bir Tarla önerrirmisiniz.
Burdan yeni bir Izmir yolu gececek diye duyumlar ne kadar dogrudur.
Tesekkürler

Benim anımsadığım Ankara-İzmir otoyolu projede Temellinin yakınından geçiyordu,ayrıca Temelli ile Yenikenti birbirine bağlayacak çevre yolu ihalesi verilmişti,bunların birbiriyle bağlantısı varmı bilmiyorum.

Bu yol Temelli-Yenikent ve Törekente kadar uzanacak diye hatırlıyorum dahası Ayaş ve Beypazarı yollarını birleştirip bahsi geçen Temelli Yenikent yoluyla bağlantı kurarlar diye tahmin ediyorum.Zaten o kadar yoldan sonra daha önce konuşulan yeni bir İstanbul yolu açılabilir.Bu yolların Temelli ve güzergahındaki köylere muhtemelen katkısı olur diye düşünüyorum.

Tabi Serhan Bey bu konuları benden daha iyi bilir,fikirlerini ve net bilgilerini paylaşcaktır.

Saygılar,Sevgiler,...
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: emlaksan, mg0606, omr06
Sayfa oluşturulma süresi: 0.66 saniye