Ankara'da nereden arsa alınabilir?
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Ankara'da nereden arsa alınabilir? sss

BAŞLIK: Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Oca 2013 00:07 #1178

• ozanaydin
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 10
Merhaba

Ayaş tekke köyü 101 ada hakkında daha önce serhan beyin değerli görüşlerine başvurmuştum bölgeyi bir süredir takip ediyorum. Bölgede çok ortaklı hisseli paylaşım söz konusu bundan dolayı biraz çekimser bir şekilde izlemekle yetiniyorum. 101 ada icerisinde 1,5,13 parsellerde Nevanka projesi adı altında bir gayrimenkul şirketi arsa satışına başladı fiyatları dönümü 25 bin civarında. Aynı parsellerde dönümü 4 ile 5 bin arasında satılık bir çok yer var. Şirketin kendi öngörüsüne göre bu bölgede iş alanları, sanayi ve toplu konut projeleri olacak. Bu proje hakkında bir bilgiye sahip misiniz?

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Oca 2013 01:42 #1179

• körpe
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 8
Serhan abi merhaba, iyi çalışmalar;

bahsettiğim dodurga 1505 parselden 1 dönümlük yer almam konusu hakkında,hissedarlar arasında tanıdığın yoksa şufa ve izaley-i şuyu konularına dikkat etmemi önerdiniz.İlk başta şöyle birşey duydum.Arsa 20.000 m ve üzeriyse alırken-satarken kimseye danışmana sormana gerek olmadığı 20.000 m altındaysa satarken hissedarlara danışılması gerektiğini duymuştum.İlk başta bu duyumum doğru mu sormak isterim.ikincisi ise ben bu şufa ve izaley-i şuyuya karşı önlem alma konusunda satışı arsayı aldığım bedel üzerinden gösterirsem bi nebze kurtulabilirim gibi ...hissedarlara noter yolu ile 3 ay içinde bu durumu tebliğ ettirmem veya 2 yıl bekledikten sonra hak talep edemedikleri konusunda ise, tüm hissedarları ben nerden bulurum . mesela 100 hissedar var hepsinin noter tebliğ masrafı durumu nasıl olur düşündürücü.birde ricam olacak sizden Serhan abi ;metresi 75 den 1912 parselden hisse almak mı ? yoksa metresi 50 den 1505 parselden hisse almak mı mantıklı ?şimdiden teşekkür ediyorum ...

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Oca 2013 11:12 #1180

• emlaksan
  • Yönetici
  • Gönderiler: 998
.
Sayın ozanaydin;
Özel projeleri takib etmiyorum. Konu hakkında araştırmalarınızın yanında Belediye nin görüşünü almanız uygun olabilir.
Selamlar
Doğru yatırım yüksek getiri bol kazanç...
Son Düzenleme: 11 Oca 2013 11:33 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Oca 2013 11:27 #1181

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın körpe;
Diğer hissedarların tesbiti ve kişilere ulaşmak kolay bir iş değil. Ayrıca tebliğlerle ilgili noter masrafı kaçınılmaz. Ayrı ayrı tebligat göndermek durumundasınız. Yada 24 ay beklemeniz icab edecek. Bu ve benzeri durumlarda şurayı yada burayı alın demek doğru olmaz. Bu kararı siz vermelisiniz. Önemle ve öncelikle üzerinde duracağınız konular parsellerin planlama açısından, emsal bakımından, lokasyon, hissedar durumu, izaleyi şuyu riski, şufa meselesi vb. hususlarda mukayeseler olmalıdır. Nihayetinde muhtemel emsalleri ölçü alarak her bir yerin olası getirilerini hesap edip böylelikle alım işine son noktayı koyabilirsiniz. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum.
Selamlar
Son Düzenleme: 11 Oca 2013 11:30 Düzenleyen emlaksan.

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 11 Oca 2013 23:47 #1182

• zekibey
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
Değerli Serhan Bey,

Ankara'da 50 bin TL ile 7-10 yillik vadede yatırım yapılabilecek yerler hakkında, eksik olmayin, cok kez bilgi vermistiniz.

Peki vadeyi 20 yila cikarsak, bu kadar beklemeyi goze alsak, nereleri önerirsiniz, dikkatimiz hangi bölgelere kaymalı/yoğunlaşmalıdır sizce ?

Tekrar teşekkürler,

Cvp: Ankara'da nereden arsa alınabilir? 12 Oca 2013 12:58 #1183

• emlaksan
  • Yönetici
.
Sayın zekibey;
Teşekkür ederim. Vadeyi ~ 20 yıl düşündüğümüzde planlı alanların yakın çevreleri, ilçelerdeki gelişim alanları, ileriye doğru proje üretilebilecek vasfa sahip toplu hazine arazilerinin bulunduğu yerler ve yakın çevreleri öne çıkıyor. Nacizane fikrim bu. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Son Düzenleme: 12 Oca 2013 13:00 Düzenleyen emlaksan.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.78 saniye